مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
En
02122367958

آلاچیق چادری سردرب ورودی نمایشگاه بین المللی- مشهد

سازه-پارچه-ای-سر-درب-ورودی-نمایشگاه-بین-المللی
امتیاز دهید

جدول مشخصات آلاچیق چادری سردرب ورودی نمایشگاه بین المللی- مشهد

سال اجرا 1390
جنس لایه پارچه: ۹۰۰gr/m2/الیاف: پلی استر/ رویه:PVC / روکش محافظ:PVDF
مساحت  128 مترمربع
کارفرما شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد
طراحی و معماری گروه فنی و مهندسی شرکت آسمانه

هدف از ساخت آلاچیق چادری سردرب ورودی نمایشگاه بین المللی

سالن چند منظوره عطار با كاربري كنفرانسي – نمايشگاهي اجرا ميگردد. اين سالن با زيربناي 7200 مترمربع در زميني به وسعت 5300 مترمربع در محل فعلي سكوي عطار – در حاشيه آب نماي مركزي و در مجاورت كوه گرانيتي نمايشگاه طراحي شده و قابليت بهره‌برداري در شرايط مختلف از جمله برگزاري كنفرانس و همايش‌ها، مراسم و مجالس رسمي، نمايشگاه‌ها و گالري‌ها را دارد.
اين سالن با كفسازي دو جداره جمع شونده قابليت تبديل كف مسطح به شيبدار را فراهم مينمايد و امكان ايجاد كاربري‌هاي متنوع را فراهم مي‌آورد.
هدف از اجراي چنين سالني استفاده از تكنولوژي نوين جهت خدمات‌رساني بهتر به مشتريان، صاحبان صنايع، بنگاه‌هاي اقتصادي و فعالان تجاري كشور و ساير اقشار و گروه‌ها ميباشد.

آلاچیق چادری بعنوان یک سایبان مدرن و زیبا در طراحی بخش سردرب ورودی سالن عطار در نمایشگاه بین المللی مشهد مطرح بوده است. بمنظور ایجاد سایه و جلوگیری از ریزش باران در فضای ورودی نمایشگاه کارفرما شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد سفارش سازه غشایی را در سال 1390 به گروه فنی و مهندسی شرکت آسمانه ارایه کرد.

سازه-های-چادری-سر-درب-ورودی-نمایشگاه-بین-المللی

 

مشخصات آلاچیق چادری سردرب ورودی نمایشگاه بین المللی :

سازه‌ چادری مخروطی شکل از جمله اشکال و فرمهای اصلی آنتی کلاستیک سازه‌ کششی هستند که از بهینه ترین و پایدارترین فرم باربری در بین سایر فرم‌ها میباشند. گروه فنی و مهندسی شرکت آسمانه با ایجاد 8 المان 16 متری با فرم مخروطی و به قاعده مربع مساحتی بالغ بر 128 مترمربع را پوشش داد. این فرم از سازه چادری جزء سایبان‌های چادری از پیش طراحی شده  است؛ با این تفاوت که در سازه کششی مخروطی متصل به پایه کناری، یک مخروط را شامل میشد که در این مورد بصورت دو مخروط جدا ولی با یک ستون طراحی شده است.

سیستم ساختار فولادی:

وزن ساختار فلزی و غشاء PVC در آلاچیق چادری سردرب ورودی توسط چهار لوله فولادی که بهم متصل شده اند و به دستکی عمودی آویزان هستند تحمل میشود. کلیت این مجموعه در نهایت به دستکی شیبدار متصل میشود و بار را به ستون کناری (اصلی) انتقال میدهد.

سازه-چادری-سر-درب-ورودی-نمایشگاه-بین-المللی

 

سیستم هدایت آب باران:

فرم و شکل اصلی سازه‌ پارچه ای کششی در آلاچیق چادری سردرب ورودی بگونه‌­ای است که باعث هدایت آب بقسمت گوشه‌های سیستم میشود و از لبه کار فرو میریزد که به سیستم ریزشی مرسوم است.

رنگ سازه‌ چادری و ساختار فولادی:

نمای سالن عطار به رنگ سفید میباشد لذا برای هارمونی بیشتر پروفیل‌های اصلی و پارچه نیز به رنگ سفید انتخاب شده است تا علاوه بر هماهنگی به شادی و طراوت محیط کمک کند. در نورپردازی این سایبان‌ها از رنگهای بنفش و صورتی بهره گرفته شد که جذابیت بصری آنان را بشدت افزایش داد.
پارچه 900 گرم بر مترمربع به رنگ سفید از الیاف پلی‌استر با رویهPVC  و روکش محافظ PVDF انتخاب شده است که محصول شرکت فراری فرانسه میباشد.

 

 

ارسال نظر

02122367958
سلام
در واتس‌ اپ پاسخگوی شما هستیم