مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
En
02122367958

ETFE متریال جایگزین شیشه در صنعت سازه پارچه ای

پارچه-ETFE
5/5 - (1 امتیاز)

ETFE (اتیلن تترا فلوئورواتیلن) یک پلیمر مبتنی بر فلوئور است که به شکل رول های فویل مانند اکسترود میشود. پارچه‌های PTFE، ETFE یک ماده سبک وزن هستند که در سال‌های اخیر در جوامع طراحی و ساخت و ساز معماری محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

ETFE در حال حاضر یک غشاء مدرن است که در ساختارهای سبک وزن، جایگزینی موثر برای شیشه و سایر مواد شفاف پرهزینه تر،استفاده می شود.

سازه چادری ETFE استادیوم
یک ماده بسیار سبک و شفاف است که جرم آن تقریباً 1٪ وزن شیشه و کسری از هزینه است که منجر به جایگزینی عالی برای شیشه در طرح های معماری می شود.

علاوه بر این، به دلیل ماهیت سبک وزن ETFE، فولاد نگهدارنده را میتوان به میزان قابل توجهی کاهش داد و باعث صرفه جویی در هزینه و وزن سازه ها شد.

با صرفه جویی تا 66٪ در سازه فولاد ی، ETFE یک راه حل واقعا سبک و مقرون به صرفه برای مشتری است که به دنبال جایگزینی سایبان های شیشه ای یا سیستم های شیشه ای سقفی است.

شفافیت بالا
شفافیت نور بسیار بالای این متریال تا 95 درصد عبور نور را امکان پذیر می کند و می تواند سطوح نور روز مشابهی را در مقایسه با شیشه ایجاد نماید. با استفاده از فریت های چاپی، ETFE می تواند مقاومت گرمایی موثری را ارائه دهد که می توان به عنوان ضریب سایه (SC) یا ضریب افزایش حرارت خورشیدی (SHGC) از آن نام برد. این ویژگی اجازه می دهد تا کنترل های افزایش گرما مشابه شیشه را هم برای محفظه ها و هم برای کاربردهای سایبان انجام دهید.

سازه-چادری-با-ETFE
تطبیق پذیری
مهمترین علت فروش موفق ETFE به عنوان یک مصالح ساختمانی، اشتعال پذیری کم و توانایی خود خاموش شدن آن در صورت آتش سوزی است. فویل EFTE که دارای استاندارد حریق ASTM E84 کلاس A است، به طور موثر آتش را تخلیه میکند و به دلیل خواص شیمیایی این ماده، هیچ قطره ای از مواد مذاب وجود ندارد و در صورت آتش سوزی دود کمی تولید میکند.

انعطاف پذیری

مزایای دیگر غشاء ETFE نسبت به شیشه این است که نسبت به شیشه انعطاف پذیرتر بوده است. به طوری که میتوان انحرافات بالاتری را تحمل کرد و همچنین خاصیت نشکن بودن آن، ماده خوبی برای استفاده در کاربری های بالای سر و مناسب مناطق زلزله خیز است.

ETFE در تمام شرایط آب و هوایی خود را ثابت کرده است. در برابر درجه حرارت از دمای قطب شمال به بالا تا بیش از 200 درجه فارنهایت مقاوم است. دوام ETFE به آن اجازه می دهد تا در برابر بادهای شدید و بارهای برف مقاومت کند.

بالشتک‌های بادشده ی ETFE در طرح‌های معماری متعددی در دنیا استفاده شده‌اند و معمولاً در محوطه پروژه‌ها استفاده می‌شوند.

ETFE همچنین میتواند به عنوان یک غشاء تک لایه برای سایبانها و روکشهای خارجی برای نما نصب شود.

سازه پارچه ای ETFE
روشنایی LED
ETFE یک ماده موثر برای انعکاس روشنایی در شب ، با استفاده از فناوری LED است.
نور ال‌ای‌دی در آن جلوه‌ی چشمگیری ایجاد می‌کند که ساختار پوشش دهنده را به یک ویژگی و نقطه عطفی برای چشم نوازی پروژه در شب و روز تبدیل می‌ نماید.

حداقل نیاز به تعمیر و نگهداری
در ETFE حداقل تعمیر و نگهداری مورد نیاز است، و به همین سبب به یک انتخاب محبوب برای کار با آن تبدیل می کند.  کاملا قابل بازیافت است. این ماده بی اثر است و تحت تأثیر اشعه ماوراء بنفش، آلودگی و هوای نامطلوب قرار نمی گیرد و در نتیجه طول عمر بالایی دارد. به دلیل چرخه عمر طولانی، ETFE یک ماده ترجیحی برای طراحان مرتبط با محیط زیست است.
به طور کلی، ETFE تأثیر مثبتی بر پایداری در صنعت ساخت و ساز داشته است واز نظر عایق بودن، وزن و هزینه ،از شیشه و سایر مواد شفاف بسیار بهتر عمل می کند.

ارسال نظر

02122367958
سلام
در واتس‌ اپ پاسخگوی شما هستیم