مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
En
02122367958

قیمت و خرید سازه چادری

سازه چادری کششی - طراحی تولید و اجرا
5/5 - (8 امتیاز)

سازه چادری کششی ، سازه‌ غشایی یا سازه پارچه‌ای هم نامیده می‌شود. شرکت آسمانه مجری طراحی، تولید و اجراء انواع سازه های چادری با بهترین متریال است. در خرید سازه چادری به مشخصات، متریال، ضمانت، قیمت و … توجه داشته باشید.

جدول مشخصات سازه چادری

اجزاء اصلی پارچه PVC – استراکچر فلزی – یراق آلات کشنده
طول عمر 50 سال
حداکثر عرض تا 4 متر طول
حداکثر ارتفاع تا 6 متر طول
برند پارچه  مهلر آلمان – فراری فرانسه
گارانتی  5 سال

سازه چادری به سازه‌ای اطلاق میشود که توسط یک پوشانه پارچه ای، بصورت کششی مهار شده است. بارهای وارده به این سازه توسط نیروی کششی چادر تحمل می‌شود و بوسیله عضوهای فشاری که عمدتاً ستون‌های فولادی هستند به بیس آن یا فونداسیون روی زمین منتقل می‌شود.

 

کاربرد سازه‌های چادری

سازه‌های چادری از لحاظ تنوع کاربردی بسیار متنوع می‌باشند.

 • محوطه بازی
 • روف گاردن تجاری و مسکونی
 • آمفی‌تئاتر فضاهای باز
 • پارکینگ‌ها (سایبان خودرو)
 • آلاچیق‌ها
 • سازه‌های موقت
 • پوشش پیاده رو

سازه‌ پارچه ای به واسطه فرم طراحی کاربریهای متفاوتی دارد بعنوان مثال :

 • سازه‌های نمادین
 • سردر ورودی‌ها
 • نمای پروژه های تجاری
 • فضاهای داخلی

پیشنهاد می کنیم اطلاعات و مشخصات پرده برقی را هم مطالعه کنید.

چرا سازه چادری آسمانه؟

بهترین مرجع برای پاسخ به این سوال مشتریان قدیمی شرکت آسمانه هستند، ما نیز برای شما یادآور می‌شویم

 1. اجرای بیش از 250 پروژه سازه چادری در طی 14سال
 2. اجرای اولین پروژه دولایه عایق حرارتی سازه پارچه ای در کشور
 3. اجرای ترکیبی سازه پارچه ای هوابند با دیواره های شیشه ای
 4. بزرگترین صادرکننده سازه های چادری به کشورهای حوزه خلیج فارس
 5. توجه به کیفیت در تولیدات و متریال مصرفی
 6. تعهد کاری و مسئولیت پذیری
 7. گارانتی و خدمات پس از فروش 5 ساله رایگان

قیمت هر مترمربع سازه چادری چقدر است؟ بازه قیمتی سازه چادری آسمانه بدلیل ویژگی خاص محصولات ما از متری 6 میلیون تومان تا 9 میلیون تومان میباشد

عوامل موثر در قیمت سازه چادری چه هستند؟

 • پیچیدگی فرم و مدل معماری آن نوع پوشانه بکار رفته و کیفیت روکش محافظ آن
 • میزان مصرف سازه فولادی در واحد مترمربع
 • میزان و مقدار و طرح اتصالات کشنده پارچه ارتفاع و ابعاد سازه
 • نوع پوشش رنگ، روغن اکریلیک، پلی آرتان یا رنگ پودری الکترواستاتیک
 • سایر عوامل از جمله جوش پارچه، آلیاژ مصرفی (فولاد نرم یا سخت و آبدیده)، سازهای فولادی گالوانایز میشود یا عادی میباشد

طول عمر سازه چادری کششی چند سال و به چه عواملی بستگی دارد ؟

با توجه به اینکه صنعت تولید پارچه‌های کششی همیشه در حال به روزرسانی می‌باشد و با نگاه به سابقه پروژه‌های صنعتی که بعضاً 50 سال پیش با پوشانه‌های شرکتهای برتر اروپا ساخته و نصب گردیده می‌توان به طول عمر مفید غشاء هایی که امروزه در سال 2022 به بازار عرضه میگردد. خیلی امیدوار و خوش بین بود یعنی تصور عمر مفید 50 سال بسیار واقعبینانه و دست یافتنی است. بعد از موضوع حساس کیفیت غشاء پوشانه پارچه ای عوامل متعدد دیگری بر دوام و طول عمر سازه چادری کششی دخیل می‌باشد. از جمله مهمترین عامل در طول عمر سازه پارچه ای

 • کیفیت جوش پوشانه پارچه ای
 • کیفیت مجری و دوزنده پارچه
 • کیفیت جوش اجزاء فولادی سازه در مواقع بحرانی
 • پوشش گالوانایز اجزاء فولادی سازه
 • طراحی صحیح سازه فلزی پشتیبان سازه چادری کششی

چگونه میتوان از اصالت آلمانی بودن پارچه‌های سقف اطمینان حاصل کرد؟

شما می‌توانید بعد از دریافت پوشانه پارچه‌ای، قطعه‌ای از گوشه پارچه ارسال شده به محل پروژه را برش داده و توسط پست به شرکت آلمانی یا فرانسوی ارسال کنید خوشبختانه با عنایت به پیشرفت تکنولوژی IT با ارسال یک ایمیل از آزمایشگاه کارخانه مقصد تقاضای کنترل کیفیت داشته باشید.

کیفیت تست حریق در سازه‌های چادری چگونه هست ؟

هیچ ماده‌ای در جهان هستی نسوز نیست بلکه مواد مختلف سطح آستانه حریقشان متفاوت هستند. حتی فولاد هم در نقطه مشخصی شعله ور می‌شود هیچکدام از استانداردهای حریق در دنیا نشانه نسوز بودن نیست بلکه استانداردهای حریق صنعت پی وی سی و چادر فقط موید موارد ذیل می‌باشد

 • جلوگیری از ریزش قطرات مذاب و شعله ور در فضای زیر سازه چادری
 • دارای ماده خود خاموش کن
 • جلوگیری از گسترش زبانه ی آتش در سطح پارچه های بکار رفته درسازه های پارچه‌ای
 • عدم انتشار گازهای خفه کننده در فضای زیر سازه غشایی

پیش بینیهای مورد نیاز نصب سازه چادری (در ساختمان های در حال احداث) چه هستند ؟

همه چیز بستگی به این دارد که ساختمان محل نصب در چه مرحله‌ای از ساخت یا بهره برداری می‌باشد. بهترین زمان برای بهترین و دقیقترین پیش بینی‌ها، زمان طراحی اولیه اسکلت پروژه می‌باشد. در این صورت شما می‌توانید سر ستونهای روی بام را متناسب با نیروهای ستون سازه های پارچه ای کششی طراحی و مهندسی و بصورت کاملا بهینه از وضع سازه موجود استفاده نمائید. اما برای پروژه‌های در حال بهره برداری محدودیت‌های زیادی وجود دارد.

پیش بینی‌های سازه‌ایی: نصب بیس پلیتهای مناسب در نقاط مناسب هم از حیث مهندسی سازه پارچه‌ای و هم از حیث معماری فرم و مدل سازه پارچه‌ای

بهترین نقطه برای نصب بیس پلیتها در سازه چادری کششی، نصب بیس پلیتها بر روی سر ستونها و یا احتمالا نقاط غیر بحرانی تیرهای اصلی است.

پیش بینی‌های تاسیساتی: کارگزاری خروجی آب در کف یا کانیبوها بهتر است در نقاط مناسب که آب باران از سطح پارچه ای بر روی بام تخلیه می گردد این پیش بینی ها انجام شود تا در طول بهره برداری مزاحم فضای زیر سقف نباشد.کارگزاری کابل های برق روششنایی نیز از موارد مهم برای یک اجرای دقیق و زیباست.

سازه پارچه ای آسمانه

زمان مورد نیاز برای طراحی، ساخت و نصب سازه چادری چقدر است ؟

 1. برداشت اولیه 3 روز بعد از ثبت خرید
 2. طراحی معماری پوشانه پارچه ای جهت اخذ تاییدیه کارفرما 10 روز زمان
 3. طراحی و مهندسی پوشانه پارچه ای و سازه فولادی پشتیبان 14 روز زمان
 4. طراحی و مهندسی بیس پلیتها و فونداسیون 5 روز
 5. ساخت سازه فولادی از یک هفته تا 2 ماه (بسته به سایز پروژه)
 6. ساخت پوشانه پارچه ای از 2 هفته تا یکماه (بسته به سایز پروژه)
 7. نصب سازه فلزی از 2 هفته تا یکماه(بسته به سایز پروژه)
 8. نصب پوشانه پارچه ای از 2 روز تا 2 هفته (بسته به سایز پروژه)

چه عواملی باعث آبندی دقیق و کامل یک سازه چادری می‌شوند ؟

بهترین پاسخ برای این سوال شیب بندی مناسب می‌باشد. ما همواره اعتقاد داریم تا حد امکان 98 درصد بایستی شیب بندی اتصالات و جزئیات بگونه‌ای باشد که آب جمع آوری شده سطح سقف بر روی سطح پایین تر سر خورده و همین روند تا رسیدن به داخل آبراه دنبال گردد. تیم مهندسی آسمانه اعتقادی به آب بندی توسط چسب ندارد. چون بهترین چسبها به مرور زمان خاصیت خود را از دست داده و آبندی اولیه بهم خواهد خورد.

برای هوابندی نیز گسگت‌ها و پروفیلهای آلومینیومی که خاص لبه های سازه چادری طراحی و تولید شده اند مناسب ترین و ماندگارترین گزینه هستند.

سازه چادری مجتمع فرهنگی ولایت

در خرید سازه چادری چه فرم و چه مدلی انتخاب کنیم؟

از عکسهای زیبا و قشنگ سازه‌های چادری که نمونه های فراوانی از آنها در اینترنت هستند فاصله بگیرید. شما باید فرم سازه پارچه ای پروژه هایتان را از همان زاویه ای انتخاب کنید که قرار است در آینده از آن زاویه دیده شود.

پس در قدم اول لازم است بررسی کنید سازه چادری پروژه شما از داخل و زیر پوشانه پارچه ای نما دارد یا از بیرون آن. انواع فرمهایی که جزء فرمت و کلاسهای بین المللی سازه های چادری هستند یکی از حالات ذیل است.

انواع سازه های چادری از لحاظ فرم سازه

در ادامه تنوع فرمهای سازه پارچه‌ای را به صورت اجمالی معرفی میکنیم

سازه قوس

در این فرم‌ از سازه معمولا از دو قوس با انحنای مخالف در دو جهت استفاده می‌شود تا مقاومت سازه غشایی در مقابل بارهای ثقلی و مکشی باد تامین شود.

سازه موج

این فرم دالبری‌ شکل سازه چادری است که متشکل از فرورفتگی و برآمدگی‌های متناوب است و در این حالت از سازه پارچه ای برای ایجاد انحناها و خطوط تیز از کابل‌های پیش‌کشیده شده استفاده میشود.

سازه مخروطی

سازه های مخروطی از بهینه ترین و پایدارترین فرم باربری در بین سایر فرم های سازه های چادری میباشند. شکل مخروطی سازه چادری های مخروطی متصل به پایه مرکزی می باشد و درصورت نیاز به محدود نشدن زاویه دید زیر سازه چادری، میتوان پایه مرکزی سازه چادری را حذف و ستون سازه پارچه ای مخروطی شکل را به صورت معلق اجرا نمود.

سازه زین اسبی

به دلیل حداقل مصرف استراکچر فولادی و پارچه، آن را اقتصادیترین و ارزانترین سازه چادری مینامند. در این نوع از سازه، سطوح بار وارد شده ازطریق گوشه ها منتقل می شود. در این  سطوح، دو گوشه به سمت بالا و دو گوشه به سمت پایین می باشند. گوشه های بالا برای انتقال نیروهایی به سمت پایین و گوشه های پایین برای انتقال نیروهایی به سمت بالا عمل می کنند.

انواع دوخت سازه چادری :

بر خلاف مصالح ساختمانی سنتی از قبیل آجر، سنگ و بتن، سازه پارچه‌ای کششی به‌طور کامل از قبل در کارگاه ساخته می‌شود و در محل به مشتری تحویل می شود و هیچ گونه فعالیت عمرانی در محل انجام نمی‌شود.

در نتیجه کارگاه دوخت پارچه کششی سالن‌هایی با متراژهای بزرگ چند صد متری هستند تا بتوانند پارچه کششی مورد نیاز یک سازه غشایی را بدوزند.

به علت تنوع پارچه‌های کششی و تنوع مصارف مختلف آن‌ها می‌توان از روش‌های گوناگونی برای برش و دوخت پارچه کششی استفاده کرد، اتصال پارچه کششی باید به نحوی انجام گردد که تنش و کشش یکپارچه به‌طور یکنواخت به تکه پارچه کناری منتقل شود و موج یا پارگی بر روی آن اتفاق نیفتد، به‌طور کلی ما سه روش اصلی برای اتصال پارچه‌های کششی به یکدیگر داریم :

 1. چسب پارچه
 2. دوخت صنعتی
 3. جوش پارچه

 

ارسال نظر

02122367958
سلام
در واتس‌ اپ پاسخگوی شما هستیم