مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
En
02122367958

سازه چادری آلاچیق رستوران زیگورات – دزفول

سازه-های-چادری-رستوران-زیگورات
5/5 - (1 امتیاز)

جدول مشخصات سازه چادری آلاچیق رستوران زیگورات – علی کله دزفول

سال اجرا  1392
جنس لایه پارچه: ۹۰۰gr/m2/الیاف: پلی استر/ رویه:PVC / روکش محافظ:PVDF
مساحت  80 مترمربع
کارفرما جناب اقای توتونچی
طراحی و معماری جناب آقای مهندس طالبیان و جناب اقای مهندس نادران

 

هدف از ساخت سازه چادری آلاچیق رستوران زیگورات:

 سازه چادری بعنوان یک سایبان مدرن و زیبا در طراحی رستورانهای دارای فضای باز مطرح بوده است. تا بتوان علاوه بر اینکه قسمتی از فضای رستوران خود را سر پوشیده کرد یک جاذبه برای مشتریان خود نیز ایجاد نمود. رستوران داران با استفاده از یک سایبان چادری میتوانند قسمتی از محوطه باز خود را در کنار دکوراسیون رستوران خود ایجاد کنند تا بتوانند از فضای خود در هر زمان و شرایط جوی استفاده کنند

به منظور ایجاد سایه و جلوگیری از ریزش برف باران در فضاهای سرباز این رستوران کارفرما جناب آقای توتونچی سفارش سازه چادری آلاچیق در سال 1392 به گروه فنی و مهندسی شرکت آسمانه ارایه کرد. این سازه چادری در طرحهای مختلفی قابل ارائه بود که سازه پارچه ای طرح نیلوفری 18 وجهی گزینه منتخب جناب آقای مهندس طالبیان و جناب اقای مهندس نادران بود.

سازه-چادری-رستوران-زیگورات

 

مشخصات سازه های چادری:

سازه چادری آلاچیق مخروطی انتی کلاستیک رستوران دزفول با یک ستون مرکزی به مساحت 80 مترمربع اجرا گردید سازه پارچه ای مخروطی متصل به پایه مرکزی، از متداول‌ترین و بهینه‌ترین حالتهای سازه چادری است .

سیستم سازه فلزی و تکیه گاهی:

بدین منظور 18 عدد لوله گالوانیزه را در فواصل یکسان از یکدیگر قرار گرفتند و به ستون اصلی متصل شدند. لازم به ذکر است هرکدام از این لوله‌ها با یک کابل در قسمت بالا و یک دستک در قسمت پایین لوله تقویت شدند تا انتقال بار پارچه‌ها به ستون اصلی میسر شود.

دیتیل-سازه-پارچه-ای-رستوران-زیگورات

 

سیستم هدایت آب باران سازه چادری آلاچیق:

فرم و شکل اصلی سازه پارچه ای در این پروژه به گونه‌­ای است که باعث هدایت آب به قسمت وسط سیستم می­شود. در قسمت میانی سازه­ کانال هدایت آب تعبیه شده است که آب پس از جمع آوری از روی سطح پارچه، به داخل کانال رفته و از آنجا تخلیه می­شود. کانال هدایت آب همانند المان­های سازه چادری در نظر گرفته شده‌اند و به گونه‌­ای طراحی و مهندسی شده تا از معرض دید پنهان باشد و قسمتی از سازه اصلی محسوب گردد. آب­روها از جنس ورق فولادی گالوانیزه ساخته شده‌­اند تا زنگ­زدگی در آنها کنترل شود. علاوه بر گالوانیزه بودن، این قطعات به وسیله رنگ آمیزی نیز در مقابل خطر زنگ زدگی محافظت می­شوند.

رنگ سازه های چادری و فولادی:

هر چند بنای اصلی ساختمان رستوران از آجر سفال به رنگ کرم پوشیده شده است و فرم زیگوراتی بنا حسی تاریخی را به رستوران میدهد اما استفاده از سازه چادری که نمادی از مدرن بودن است تضاد در معماری این بنا را یادآورمیشود گویا نظری بر سبک معماری دیکانستراکشن داشته است . بدین منظور پارچه و پروفیلهای اصلی سایبان چادری به رنگ سفید انتخاب شده است.
پارچه  900 گرم بر متربع ازالیاف پلی استر با رویه PVC و روکش محافظ PVDF انتخاب شده است که محصول شرکت سیون بلژیک میباشد.

سازه-پارچه-ای-رستوران-زیگورات

 

ارسال نظر

02122367958
سلام
در واتس‌ اپ پاسخگوی شما هستیم