مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
En
02122367958

سایبان چادری رستوران بانک صادرات مرکزی – مشهد

سایبان-چادری-رستوران-بانک-صادرات
امتیاز دهید

جدول مشخصات سایبان چادری رستوران بانک صادرات مرکزی – مشهد

سال اجرا 1391
جنس لایه پارچه: ۹۰۰gr/m2/الیاف: پلی استر/ رویه:PVC / روکش محافظ:PVDF
مساحت  168 مترمربع
کارفرما مهندسین مشاور پیمان غدیر
طراحی و معماری گروه فنی و مهندسی شرکت آسمانه

سازه-های-چادری-بانک-صادرات

هدف از ساخت سایبان چادری رستوران بانک صادرات:

بانک صادرات مشهد در سال 1391 برای استفاده از فضای باز موجود در طبقه چهاردهم خواستار سازه چادری شد که علاوه بر استفاده از طرحی زیبا و کار آمد حداقل اعضای فولادی در سطح زیرین پارچه را داشته باشد .

انتقال بار سایبان چادری رستوران بانک صادرات از طریق سر ستونهای اصلی ساختمان و عدم استفاده از ستون جدید از دیگر درخواستهای کارفرما بود.

دیتیل-سازه-چادری-بانک-صادرات

مشخصات سایبان چادری رستوران بانک صادرات:

به منظور ایجاد سایبانهایی سبک و یکنواخت تیم فنی و مهندسی سازه چادری آسمانه  با همکاری تیم طراحی و معماری مهندسین مشاور پیمان غدیر بر آن شد که از سازه چادری مخروطی شکل استفاده نماید سازه های چادری مخروطی شکل از جمله اشکال و فرمهای اصلی آنتی کلاستیک سازه های چادری هستند که از بهینه ترین و پایدارترین فرم باربری در بین سایر فرم ها میباشند.

سازه چادری مخروطی متصل به پایه مرکزی، از متداول‌ ترین و بهینه‌ ترین حالتهای سازه چادری است بنابراین تیم فنی به کمک نیروهای کششی, خرپاها را دستکها کردند و با این ابتکار عمل کمترین عضو فولادی در زیر سایبان ایجاد شد.

سایبان چادری رستوران بانک صادرات مشهد با 5 سازه پارچه ای مخروطی شکل به مساحتی بالغ بر 168 مترمربع در سال 1391 مورد بهره برداری قرار گرفت.

سازه-های-پارچه-ای-بانک-صادرات

سیستم هدایت آب باران :

فرم و شکل اصلی سازه چادری در این پروژه به گونه‌­ای است که باعث هدایت آب به قسمت بیرون سیستم می­شود در این روش آب روی پارچه توسط نوارهای پلاستیکی به گوشه‌های آن انتقال داده میشود و از لبه پارچه تخلیه میشود که به سیستم ریزشی مرسوم است.

سایبان-چادری-رستوران-صادرات

رنگ سازه چادری و  ساختار فولادی:

در معماری اصلی ساختمان بانک صادرات مشهد، نمای ساختمان به وسیله کامپوزیت خاکستری رنگ پوشیده شده است.در طراحی سایبان چادری رستوران بانک صادرات تلاش شده است که رنگ این سازه‌ها با ساختمان بانک هماهنگی مطلوبی داشته باشد لذا برای پارچه و سازه فلزی از رنگ سفید استفاده شده است. پارچه مورد استفاده در این پروژه از نوع پارچه gr/m2۹۰۰با الیاف پلی استرو رویه PVC با روکش محافظ PVDF  و محصول شرکت FERRARI می­باشد.

سازه-پارچه-ای-بانک-صادرات

ارسال نظر

02122367958
سلام
در واتس‌ اپ پاسخگوی شما هستیم