مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
En
02122367958

سوالات متداول

5/5 - (2 امتیاز)
 • سرویس و نگهداری سازه های چادری چگونه هست ؟

  نگهداری مناسب و اصولی از سازه چادری مستلزم بازدیدهای دوره ایی ، تنظیم و سرویس اجزاء و قطعات کشنده در فواصل زمانی خاص برای هر سازه چادری میباشد. این فواصل پس از اتمام عملیات مهندسی آن سازه چادری و در زمان تحویل قطعی سازه چادری به کارفرما مشخص و تعیین میگردد . خریدار / بهره بردار سازه چادری میبایستی قرارداد سرویس و نگهداری سازه پارچه ایی مورد نظر را منعقد و یا در فواصل زمانی تعیین شده ، درخواست سرویس و کنترل اجزا سازه چادری را از پیمانکارمجری بنماید

 • سازه های پارچه ای بیشتر در چه مناطق و چه نوع شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار میگیرند؟

  با توجه به اینکه پارچه و غشاء بکار رفته در سازه های پارچه ای (بر اساس شناسنامه فنی شرکت تولید کننده متریال خام ) فرم اولیه خود را در دمای منفی 30- درجه تا 70+ درجه سانتیگراد حفظ میکند میتوان به این نتیجه رسید که سازه های چادری در تمام مناطق با شرایط آب و هوایی مختلف قابل استفاده میباشند.

 • آیا سازه های چادری شامل گارانتی میباشند؟

  شما میتوانید مطابق با جدول زمان بندی و پلکانی شرکت تولید کننده متریال چادر از گارانتی غشاء پارچه ایی سازه چادری خریداری شده استفاده نمایید و هزینه های مربوط به متریال معیوب و آسیب دیده را از طریق پیمانکار مجری مربوطه اخذ نمایید . معمولا این گارانتی شامل گسیختگی سازه چادری ، پوسیدگی سازه چادری ، تغییر رنگ سازه چادری ، تغییر شکل در غشاء سازه چادری ، افتادگی سازه چادری ، شل شدگی سازه چادری و تغییر مشخصات اولیه سازه پارچه ای می باشد.

 • تولید و ساخت یک سازه پارچه ای به چه بازه زمانی ای نیاز دارد؟

  زمان تولید هر سازه چادری بر مبنای فرم و ابعاد مختلف آن سازه چادری متفاوت است. برای سازه های کوچک و از پیش مهندسی شده حدود 20 روز و برای سازه های چادری متوسط و بزرگ بین دو تا شش ماه زمان لازم است

 • یک منطقه وسیع را با یک سازه چادری به چه صورت میتوان پوشش داد؟

  با توجه به مشخصات مکانیکی و مهندسی این غشاء ها در مقایسه با سقف های دیگر , امکان پوشش فضاهای وسیع تا هزاران متر مربع با استفاده از حداقل سازه های پشتیبان نگهدارنده (ستون و تیر) سازه چادری امکان پذیر است. مدول های چادری هزار مترمربعی سقف فرودگاه جده از این جمله هستند.

 • نصب سازه پارچه ای چه مدت طول خواهد کشید؟

  در بخش پارچه ای با توجه به طراحی ، ابعاد و پیچیدگی سازه , برای سازه های چادری با حداکثر 100 متر مربع بین 10 تا 20 روز و برای سازه های چادری بزرگتر (تا 1000متر مربع) حدود 60 روز زمان لازم است.

 • میزان شفافیت پارچه سازه های چادری تا چه میزان قابل کنترل است؟

  در پروژه های سازه چادری برای غشاء های مختلف این مساله متفاوت است. میتوان با استفاده از یک لایه مات در سازه چادری، امکان انتقال نور را در حد صفر و یا حتی با بهره گیری از لایه های ETFE تا 100%همانند شیشه فراهم نمود. رایجترین نوع غشاء بکار رفته در سازه های چادری، غشاء های PVC هستند که حداکثر تا 15% اجازه و امکان انتقال نور را میدهند. با بهره گیری از این امکان ، نور تعدیل شده ای برای فضای زیرین سازه چادری شما فراهم میشود که در مقایسه با یک سقف شیشه ایی شما را از مشکلات نور مستقیم آفتاب فارغ مینماید.

 • پارچه های بکار رفته در سازه های چادری از پوست بدن در مقابل تاثیرات مضر اشعه خورشید محافظت میکند ؟

  بله.مخصوصا در غشاء های شفاف ETFE این مساله تا 100% وجود دارد

 • چرا لازم و ضروری است که پیش از طراحی سازه ساختمان حتما مشاوره های خاص و تخصصی با تیم مهندسی سازه چادری صورت پذیرد؟

  به دلیل پیش بینی و تامین الزامات سازه ای و به منظور جلوگیری ازفشار بارهای پیش بینی نشده بر روی دیگر قسمت ها و عناصر سازه ایی ساختمان و به منظور پیشگیری از هزینه های تغییرات و تعمیرات ساختمان

 • طول عمر یک سازه پارچه ای چقدر است؟

  الف) مصالح تشکیل دهنده غشاء پارچه ای بکار رفته در سازه چادری ب) کیفیت کار شرکت مجری و پیمانکار سازه چادری پروژه شما رایج ترین نوع غشاء بکار رفته در سازه های چادری ، غشاء های PVC (پارچه های پلی استر با روکش PVC ) هستند که طول عمراشان حدود 25 سال میباشد. اما با این حال سازه های چادری ایی زیادی هم هستند که بیش از 40 سال پیش اجرا شده اند و تا کنون برای آن سازه چادری مشکل خاصی پیش نیامده است . ضمنا بایستی در نظر داشت که امروزه تکنولوژی های جدیدی در تولید پارچه های بکار رفته در سازه های چادری بکار میرود که به مراتب طول عمر سازه های چادری را طولانی تر خواهند نمود.

 • پارچه های بکار رفته در سازه های چادری از چه مصالحی تشکیل شده است؟

  عمده پارچه ها به دو صورت هستند. پارچه های PVC و پارچه های PTFE پارچه های PVC : این پارچه ها از سه بخش تشکیل شده اند الف) الیاف پلی استر که اساس مقاومت و باربری این نوع پارچه ها هستند. ب)روکش PVC که نقش محافظت از الیاف را دارد. ج) انواع روکش محافظ که نقش محافظت از لایه PVCرا دارد . پارچه های تفلون : الیاف آن از فایبرگلاس و روکش تفلون میباشد .این دسته از غشاء ها خود پاک شونده هستند و بسیار گران تر از پارچه های PVC هستند.

 • چگونه باید سطح یک غشاء سازه چادری را نظافت نمود؟

  با توجه به سطح بسیار صیقلی (شبیه شیشه) که روکش محافظ بر روی سازه چادری ایجاد مینماید، به سادگی وبا استفاده از آب و مواد شوینده سبک میتوان سازه پارچه ای(سازه چادری)را براحتی و کاملا نظافت نمود.

 • سازه های چادری تا چه حد به صورت یک عایق حرارتی عمل مینمایند؟

  همانطور که میدانید متریال PVC یکی از عایق ترین مصالح در صنعت ساختمان است. در پروژه سازه پارچه ای اتان شما میتوانید برای کاهش انتقال حرارت از روش های کمکی دیگری نیز استفاده نمایید. با بهره گیری از این روش های کمکی شما میتوانید فضای زیرین سازه چادری خود را حتی در حد قوانین مبحث 19 مقررات ملی ساختمان کشورمان بهینه نمایید. در اینجا برای سازه چادری های هوابند شده و برای هر چه بیشتر عایق شدن فضای زیر سازه چادری به چند نمونه از این روش ها اشاره میکنیم : الف) سیستم سازه چادری دولایه ب) اضافه نمودن یک لایه عایق میانی (بین دو لایه سازه چادری ساخته شده ج ) بکارگیری غشاء تیره (مات یا تیره ) در سازه چادری د) استفاده از لایه های خاص Low-E در سازه چادری به طور مثال میزان تبادل حراراتی یک سازه پارچه ای دولایه که یکی از لایه های آن سازه چادری مجهز به عایق Low-E باشد , برابر با w/mk 2.7 است.

 • در یک سازه چادری امکان انتخاب رنگ غشاء سازه پارچه ایی تا چه میزان امکان پذیر است ؟

  از حیث تنوع رنگ در سازه های چادری کوچکتر که در آنها از پارچه های نازک تر استفاده میگردد تنوع رنگ زیادی در دسترس میباشد ولی در سازه های چادری بزرگتر که در آنها از پارچه های ضخیم تر استفاده می شود , تنوع رنگ محدود به رنگ های سفید , کرم , نقره ای , طلایی و مسی می باشد

 • چگونه میتوان آب باران را از روی سطح سقف سازه چادری را جمع آوری و دفع نمود؟

  واحد فنی و مهندسی آسمانه جهت جمع آوری آب باران سطح سازه چادری اقدام به طراحی و ساخت قطعاتی در لبه های سازه پارچه ای نموده که به وسیله آنها میتوان آب سطح سقف را به سمت گوشه سازه چادری یا نقطه خط القعر سقف پارچه ای هدایت و نهایتا از طریق یک خروجی آب مناسب انتقال داد.

 • در صورت نیاز چگونه میتوان یک سازه پارچه ای را تعمیر یا ترمیم نمود؟

  تعمیر یا ترمیم بستگی به نوع سازه چادری ، ساختار مهندسی سازه ، نحوه مهندسی نصب ، قابلیت دسترسی و میزان آسیب وارده دارد . در اکثر مواقع نیاز ی به جمع کردن و پایین آوردن پارچه ی سازه چادری نیست و تعمیر در همان بخش آسیب دیده بر روی سازه چادری صورت میگیرد و در بدبینانه ترین شرایط پارچه سازه چادری جمع آوری شده و تعمیر آن سازه چادری در کارخانه صورت می پذیرد

 • آیا نحوه قیمت دهی یک سازه پارچه ای در شرکتهای مختلف سازنده سازه چادری متفاوت است؟

  بله این مساله در بین شرکت های مختلف سازنده سازه چادری کاملا متفاوت است . در برخی از شرکت ها مجری سازه چادری نحوه اعلام قیمت بر مبنای مساحت سطح سایه (تصویر دو بعدی سقف بر روی کف) میباشد و در برخی دیگر بر مبنای متراژ پارچه نصب شده در پروژه سازه چادری شما و در برخی دیگر بر اساس پارچه مصرف شده (با احتساب پرت) در پروژه سازه چادری شما صورت می پذیرد. در شرکت آسمانه اعلام قیمت سازه پارچه ای بر اساس اولین روش اشاره شده صورت میپذیرد. قیمت اعلام شده یک سازه چادری (در شرکت آسمانه سازه های پارچه ای کششی ) شامل چه مواردی میشود؟ در شرکت آسمانه سازه های پارچه ای کششی هزینه برآورد و اعلام شده یک سازه چادری (که بر مبنای تصویر دو بعدی و تخت طرح بر روی سطح کف میباشد ) شامل موارد ذیل میباشد

 • آیا سازه های پارچه ای دارای استاندارد حریق نمی سوزند؟

  در حوزه صنایع PVC دارا بودن استانداردهای حریق به معنای نسوز بودن آنها نیست .تمامی پارچه های بکار رفته در پروژه های سازه چادری شرکت آسمانه از شرکت های معتبر دنیا تهیه و تامین میگردند که دارای برترین استانداردهای حریق از موسسات معتبر در اروپا و آمریکا هستند . این استانداردها مبین ویژگی های ذیل برای سازه چادری اجرا شده در پروژه می باشند: الف ) غشاء بکار رفته در سازه چادری حریق را گسترش نمی دهد. ب ) غشاء بکار رفته در سازه چادری دارای ماده خودخاموش کن میباشد. ج ) از غشاء بکار رفته در سازه چادری مواد مذاب و شعله ور فرو نمیریزد. د ) از غشاء بکار رفته در سازه چادری گازهای خفه کننده منتشر نمیشود. بدیهی است تیم مهندسی آسمانه حداکثر حساسیت لازم را برای نوع استاندارد حریق در پارچه های یک آلاچیق پارچه ایی و یا یک سقف چادری حساس همانند سازه چادری سقف وید یک هتل به کار می بندند. بهتر است بدانید که سطح استاندارد حریق یکی از عوامل اصلی تعیین کننده قیمت پارچه در سازه های چادری می باشد.

 • طراحی و مهندسی یک سازه چادری به چه میزان زمان نیاز خواهد داشت؟

  در صورت نهایی و واضح بودن خواسته های معماری و نیازهای بهره بردار ، طراحی و مهندسی یک سازه چادری معمولی ( سازه چادری های پنجاه تا صد مترمربعی) از بیست تا چهل و پنج روز و طراحی سازه چادری های بزرگتر از یک تا چهار ماه طول خواهد کشید. البته در پروژه های در حال اجرا و در صورت منتظر بودن سایر آیتم های عملیاتی اجرایی پروژه ، راه حلهای مهندسی ایی وجود دارد که بتوان در زمان کوتاه تر توقف های فنی پروژه را زودتر برطرف نمود و ادامه عملیات مهندسی سازه چادری را به موازات سایر آیتم های عملیاتی ساختمانی انجام داد و پیش برد. در یک ساختمان ساخته شده و در حال بهره برداری روش الحاق سازه پارچه ای به سازه اصلی ساختمان چگونه خواهد بود ؟ برای سازه های پارچه ای باربر (غیر دکوراتیو) در ساختمان های در حال بهره برداری قدری کار پیچیده تر خواهد بود. شاید ضروری باشد فایل محاسباتی سازه موجود و ساخته شده ساختمان از روش مهندسی معکوس ساخته ومدل شود تا وضعیت اعمال بارهای سازه پارچه ای بر روی سازه اصلی ساختمان کنترل و بررسی شود. در ساختمان های در حال طراحی نیز لازم و ضروری است که ابتدا مدل سازه ای سقف سازه چادری را (در نرم افزار تخصصی – محاسباتی سازه پارچه ای) ساخت تا بتوان تنش ها و نیروهای تکیه گاهی نقاط اتصال به سازه اصلی ساختمان را حاصل و این نیروها را به فایل مدل اصلی سازه ساختمان منتقل نمود و در صورت نیاز تغییرات احتمالی در سازه Base ساختمان را اعمال نمود

02122367958
سلام
در واتس‌ اپ پاسخگوی شما هستیم